| Popmusic a întrebat:

Cum as putea deveni o buna actrita?
Astept sfaturi!kiss
fundita...
(pls)

Răspuns Câştigător
| iull_1544 a răspuns:

Salut happy. In primul rand poti incepe sa "joci teatru" cu altii cum ar fi cand vine o prietena la tine prefate ca esti bolnava... sau cand nu mai ai chef de stat in oras te poti preface ca te doare burta. Atata timp cat nu exagerezi cu prefacutul si poti tine totul sub control e super bine. P.s. ai grija ca viata ta sa nu se transforme intr-o sceneta!

2 răspunsuri:
| Maraa a răspuns:

De ce nu incerci mai intai sa te inscrii intr-o trupa de teatru, a scolii sau palatul copiilor de exemplu? Ar fi un prim pas foarte bun, nu te costa mai nimic, si in plus iti cresc sansele de a te remarca cineva. Talent are toata lumea...trebuie sa citesti foarte mult literatura romana si straina, poezii si proza, sa memorezi fragmente din acestea, sa ai o dictie buna, sa nu ai niciun defect major la ochi, sa stii sa dansezi, sa canti, sa faci mimica, sa improvizezi etc.
Mergi la teatrul din localiatea ta si incearca sa cunosti un actor/actrita, sa te pregateasca, poate ajungi si colaborator al acestui teatru... daca iti doresti asa de mult sa faci aceasta munca, eu iti doresc multa bafta.

| aliipaulla a răspuns:

Actrita zici thinking
Pai...surpriza :-) si eu vreau ca sa devin actrita laughing
si eu acasa fac "scene".ba de la televizor ba din carti.
Citeste astfel incat sa simti ce simte si personajul. Traieste ce citesti.Sau ce compui :]
Asta fac eu ...Si.thinking
mergebatting eyelashes