| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fac bani de buzunar la 13 ani? Sund din bucuresti, sunt baiat. Eu vreau sa-mi iau un SGS2, c are este vreo 2000 lei de Craciun. Tata a zis ca jumate imi va da el, si jumate sa streg eu. Am deja un telefon, care nu vreau sa-l vand, chair daca scot pe el vreo 600 lei. Cred ca vreo 200 de lei voi face din alocatile care le am pana la Craciun. Cum as putea sa fac vreo 800 de lei?

4 răspunsuri:
| watzzup a răspuns:

Eh eu am 10 ani si la colindat am strans maxim un mil. tongue da nau ramas la mine crying

| SimonneBX a răspuns:

Poate faci mici servicii celor din jur chiar si teme daca ai colegi/rude si o materie la care esti foarte bun. Poti de asemenea sa o ajuti pe mama ta facand curat in casa iar ea sa te plateascahappy. Bafta.

| DAFAdrian735 a răspuns:

Mamă, 20 de mil este... Tatăl tău îţi dă jumate, deci 1000 Lei, recomand să nu-ţi vinzi telefonul, 200 Lei faci din alocaţie. Hm... Şi eu încerc să fac bani, pentru "Maşini de Legendă" şi ştii cum fac? numărul este 25 lei şi apare o dată la 2 săpt, şi fac bani din alocaţie, 40 Lei şi tata mă mai trimite la magazin şi aşa strând câte 5 lei, câte 10 lei, Şi tot aşa. Dar cei ăla un SGS2?

| introduaicinumele a răspuns (pentru DAFAdrian735):

Samsung Galaxy S 2, cel mai tare telefon, mai pe scurt SGSII. Telefonul vechi nu vreau sa-l vand ca SGS2ul este cam mare si fragil si mi-e frica sa vin cu el in fiecare zi la scoala. Si cred ca se va ieftini de Craciun. Cand a aparut era 3500 lei, poate se face de Craciun 1200-1500lei.
PS: aia 1000 de lei care mi da tata sunt si cu cei care ii dau bunicii, si cred ca mai am eu vreo 100 de lei de anul trecut.
PPS: vroiam si eu sa-mi iau masini de legenda, dar am ratat primul numar si nu-l mai gasesc nicaieri si ce rost mai are sa am o colectie de masinute daca nu am primul nr sad