| YumiSukinanda a întrebat:

BUNAAA, cum as putea sa economisesc bani? Nu stiu cum sa fac, dar vreau ca luna viitoare, Decembrie sa economisesc bani pana atunci de un telefon Samnsung Wave y care e vreo 4 milioane jumate. am timp o luna sa economisesc caci atunci vreau si nu stiu cum. am 13 ani si nu am ce face ca sa castig bani. Ce sa fac? Bineinteles, pune si tata bani, dar nu stiu cati, deci, cum economisesc?, Cum fac sa mai castig?

6 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Păi eu am strâns bani de la părinţi. Imi dădeau bani pentru mâncare la şcoală, lăsam mare parte din ei acasă, puşi intr-un anumit loc şi restul îi luam cu mine să-mi iau ceva de mâncare. Incearcă, la mine una a funcţionat.

| Carmen100 a răspuns:

Ia din alocatie happy Si eu am aceeasi problema si i'am cerut mamei cate 10 lei pe luna din alocatie. Reactia ei a fost "10 lei?! Nu ti'e de ajuns ca iti dam cate 3 la scoala?!" Si eu am ramas socata, stiu ca nu suntem ingropati in bani dar nici chiar in halul asta, 10 lei din 40. Sper ca la tine sa mearga happy

| cupydo0n a răspuns:

Pai si de unde vrei tu sa economisesti daca nu poti sa castigi banii?
Din ce vrei sa economisesti?
Parerea mea : spune-i tatalui tau ca iti doresti acel telefon si atunci cand o sa aiba posibilatea financiara o sa iti cumpere.

O zi buna.

| ivanhoe a răspuns:

Tu nu trebuie sa economisesti bani, ci sa-i castigi. La varsta ta e cam greu. Tot ce trebuie sa faci este sa te porti frumos cu parintii tai, poate cine stie, iti vor face un cadou frumos de Craciun...

| cristim36 a răspuns:

Daca doresti sa castigi ceva bani intra pe acest link http://www.marketglory.com/strategygame/cristim36 unde bani tai virtuali castigati se transforma in bani reali intra si te vei convinge cu dovezi de plata efectuate catre jucatorii

| YumiSukinanda explică (pentru cristim36):

Si cum ii castigi cand sunt bani reali? Cum ii scoti?