| EllAtokiohotel a întrebat:

Cum as putea sa mai cresc in inaltime? sunt scunda si nu stiu ce as putea facea pentru a mai creste. oare e normal sa am 1, 50m la varsta de 13 ani, cu toate ca fizic sunt foarte dezvoltata? cineva mi-a dat un sfat cum ca as putea incerca sa fac mai mult sport sau sa merg la sala si vara asta mi-am propus sa ma duc la sala mai des. Oare o sa mai cresc in inaltime? Va rog sa-mi dati un raspuns sau un sfat cu ce pot face!

Răspuns Câştigător
| Addicted2Chocolate a răspuns:

Hei.
Nu iti poate spune nimeni daca este normal sau nu sa ai o anumita inaltime deoarece cu totii suntem diferiti dar, la varsta de 13 ani nu trebuie sa iti faci griji ca nu ai sa te mai inalti, pana la 18 ani mai e destul timp dar oricum depinde si de parintii tai. Daca acestia sunt inalti, atunci nu trebuie sa ai nici o teama ca nu te vei mai inalta dar in cazul in care sunt mai scunzi, ei bine ai avea cateva posibilitati de a te inalta:
1.Baschetul care ajuta foarte mult.
2. Volley-ul.
3.Tractiunile la bara.[cel putin din auzite, da roade] si pe langa acestea o alimentatie sanatoasa si mult somn te vor ajuta, cel putin pe mine m-a ajutat enorm happy.

1 răspuns:
| YoungMoneyWeezy a răspuns:

Poi nu stiu da eu am 13 ani si am 1, 64m. Fack si fotbal de 6 ani dar cred ca ajuta sportul.