| BrataraColorata a întrebat:

Cum as putea sa-mi albesc dintii foart usor dar fara a ma duce la dentist.Ma spal in fiecare sera si mestec guma zilnic. ce-as putea face in acest caz?

Apropo... Funda big grin

17 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Sa stii ca mestecatul gumei nu are legatura deloc cu albirea dintilor.Nu iti albesti nici dintii si ai sansa sa iti strici si stomacul.Asa ca ai grija!
http://www.google.ro/......tp?/search
Bafta! :* >:D

| Aηηy a răspuns:

Trebuie sa te speli de cel putin 2 ori pe zi, o data dimineata si o data seara.
Recomandat este sa te speli dupa fiecare masa.
Trebuie sa folosesti apa de gura, ajuta foarte mult la o respiratie proaspata de lunga durata si la protejarea danturii. Continua sa mesteci guma si mananca multe mere.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy>

| Maariiaa a răspuns:

Buna,

Guma de mestecat nu este buna. Nu trebuie sa mesteci in fiecare zi, ii face stomacului foarte rau.
Ca sa albesti dintii nu trebuie doar sa te speli, ci trebuie sa mergi la dentist neaparat. Altfel nu se poate. Dupa ce te duci la dentist, te speli dimineata si seara bine pe dinti. Asa nu o sa ti se mai ingalbeneasca deloc.

Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!

| Crisu a răspuns:

Foloseste Signal White Now sau cauta pe aici produse. http://albirea-dintilor.com/? gclid=COLp2eCT3aYCFZMl3wodCFDS1w
Multe dintre ele chiar functioneaza, am incercat si eu. :P

| FlashXLight a răspuns:

Există o pastă speciala de dinţi, cred că Sensodine, eu am avut+o şi e bunăwinking Nu ştiu exact cât de bine albeşte dinţii, dar face o treabă destul de bună (părerea mea).
Pupici big grin

| xxdd a răspuns:

Paii. am vazut in multe magazine ca exista inalbitoare pentru dinti.

| ddanaraluca a răspuns:

Cand te speli pune putin bicarbonat pe periuta pfoai se curata super bine:Xla mine mergewinking

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna. eu am incercat sa'mi albesc dintii FARA a merge la dentist deoarece am si eu o fobie :-s. ma rog ...eu am incercat cu leacuri babesti si chiar a mers pe bune. (la mine). secretul consta in bicarbonat alimentar. pui pe periuta de dinti si te freci. stiu are gust oribil dar te clatesti repede. sper ca te'am ajutat. funda? :d :*

| Vasilina a răspuns:

Foloseste o pasta de dinti mai buna...incearca pana dai de una care chiar te ajutabig grin(nu te lua dupa toate reclamele)big grin

| Vasilina a răspuns:

Sau mai poti pune bicarbonat sau sare.merge si cu astabig grin

| aalwayss a răspuns:

Eu m`am dus la dentist si mi i-am albit.
Aa si poti folosi Signal White Now. E chiar buna pasta aceea de dinti
Funditzsa?

Răspuns utilizator avertizat
| SakuraBeauty a răspuns:

In fiecare dimineata freaca dintii cu bicarbonat dupa ce te-ai spalat. eu ca sa obtin rezultate mai bune folosesc pasta colgate pentru dinti mai albi apa de gura si apoi bicarbonatul happy sper ca te-am ajutat daca nu scuze pup

| morion a răspuns:

Ia o galeata de var sau vopsea si spor la vopsit

| Robottel a răspuns:

Buna! Pentru a iti albi dinti foloseste o pasta profesionala adica ca cea de la cabinetul stomatolog si renunta la guma de mestecat pentru ca ea iti distruge smaltul si asta nu o sa iti mai albeasca dinti dar daca te-ai spala si dimineata ar fi mult mai bine pentru protectia dentara, dar incearca sa nu bei sucuri gen (coca-cola, fanta, sprite, pepsi)si altele acidulate! Bafta

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute