| Valentyna15 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri, de acnee si de punctele negre? Si mai am o intrebare : Orice sampon as folosi am matreata ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai dai cu toate porcariile pe fata. Du-te la dermatolog sa-ti recomande ceva potrivit tenului tau.

Cat despre par, am avut aceiasi problema si-am folosit Clear. E foarte bun.

10 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru acnee mergi la medic dermatolog, iti va prescrie tratament individualizat, care va fi eficient(uita de cremele de la firmele x, y, z); pentru puncte negre mergi la cosmeticiana sa le scoata fara urme( un tratament costa in jur de 80-100 lei). Numai bine.

| Neverwas a răspuns:

Iti zic eu o metoda sa scapi de acnee si puncte negre. Eu am o problema dermatologica din cauza carea sunt mereu plina de cosuri, asa ca daca eu spun ca metoda functioneaza, inseamna ca asa e.
Solutia e o masca de fata facuta doar din miere si sare de mare. Trebuie sa le pui pe amandoua intr-un recipient si sa- scuzati expresia- freci la ele pana iti ies aburii. In final, dupa ce iti iese o pasta foarte lipicioasa, o aplici pe fata si stai asa intre 15 si 30 minute.
Poti sa simti diferenta de la prima aplicare, iar rezultatele vor fi vizibile dupa cam 4 aplicari
P.S. Este de preferat sa folosesti masca regulat, cel mai bine o data pe saptamana si sa iti spargi cele mai mari cosuri inainte de a o aplica(ca sa le poata curata din profunzime).

| XмιѕтιqυєX a răspuns:

Nu îţi mai schimba şamponul mereu! Foloseşte doar unul şi gata.Şi încearcă să cumperi de la farmacie pentru că sunt cele mai bune.Cât despre celelalte:Tenapin pentru coşuri, creme pentru faţă pentru acnee şi puncte negre.

Baftă!

| Valentyna15 explică (pentru XмιѕтιqυєX):

O sa incerc, mersi pentru sfatul bunwinking.

| Valentyna15 explică (pentru XмιѕтιqυєX):

BIne.

| Marianaawrtey5 a răspuns:

La cat de bun o sa fie raspunsul meu nu imi ajunge oar funda aia dar merge sia asa. In fiecare dimineata trebuie sa te speli cu roua de pe maracini, doar cu roua. E un leac din batrani. O sa vezi rezultate dupa cateva zile.

| AlinaClms a răspuns:

1. Acnee.
-Ai putea sa folosesti "Garnier Pure Skin"(mi se pare ca asa ce, ajuta foarte bine, crede-ma);
-"Topexan" in decursul a o saptamana vei avea un ten perfect, cel putin la mine a mers!
Din produsele naturale
-Lamie, doar ea un tampon de vata si scurge suc de lamaie, sterge bine fata cu ea, lasa sa se imbibe cu 10-15 minute, spala, iar procedura poti sa o repeti minimum 3 ori pe zi.
-Aloe Vera, acelasi procedeu ca la lamie!

2.Matreata.
-Fa masti naturale pentru par, din ulieiuri si plante diverse!
-Ai incercat samponul "Clear" si "Head and Shoulders" originale? Ce-i drept ele sunt scumpusoare dar rezultat este!

| Valentyna15 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am sa incerc sa le respect.