| KinderPenguin a întrebat:

Cum as putea sa slabesc minim 5 kg, fara vreo dieta sofisticata in care sa fiu nevoita sa mananc preparate speciale, asa cum gasesc in majoritatea retetelor de pe internet? Caut orice fel de sfaturi si de trucuri care ma pot ajuta!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| anonimussssssss a răspuns:

1.indicat ar fi sa scoti painea din alimentatie
2.consuma multe multe multe lichide
3.mananca mai multe fructe
4.nu mai manca nimic dupa ora 6
5.incearca sa eviti dulciurile
6. ceai pentru slabit e ceaiul de soc sau ceaiul de frunze de dud
7.nu mai manca carne(decat peste, vanat)ceva usor
8.si incearca sa faci mult sport
sper ca te-am ajutat.bafta

| KinderPenguin explică (pentru anonimussssssss):

Ceaiul de soc chiar nu stiam ca e de slabit! O sa incerc si asta sa vedem ce iese! Cu mancatul dupa ora 6 e cam greu, fiindca la ora 7 ies de la scoala si trebuie sa mananc ceva cand ajung acasa! Dar in weekend-uri si in timpul vacantelor incerc sa nu mai mananc nimic dupa ora 5! Cu carnea nu este nici o problema, fiindca oricum nu prea mananc! Dar dulciurile nu pot sa le evit: imi plac prea mult! love struck Dar mananc dulciuri doar o data sau de 2 ori pe saptamana! Am incercat sa fac miscare in fiecare seara (cel putin o jumatate de ora), adica gimnastica, exercitii usoare, dar intense, care sa ma ajute sa elimin caloriile acumulate in timpul zilei si dans pe melodii ritmate care imi plac! De sala nu poate fii vorba deocamdata, fiindca nu am timp sa ma duc...E mult mai comod sa fac miscare acasa! Am incercat sa renunt si la paine, dar dupa cateva zile ma reintorc la vechile obiceiuri!
De-a lungul timpului am reusit sa slabesc putin cate putin.Cand eram mica eram destul de durdulie, dar acum cred ca am ajuns totusi la o constitutie normala! Oricum, sunt sigura ca mai am de unde da jos!
Multumesc tuturor de sfaturi! O sa tin cont de ele! :*

4 răspunsuri:
| Mihaela_8091 a răspuns:

Andreea_vaduva, am o intrebare sa iti adresez, daca elimini toate astea, ce mai mananci? iti spun eu ce trebuie sa faci, pentru ca dietele astea nu is bune la nimic, sa te apuci de sala, da sala nu alergat prin parc 5 m si 10 odihnit, si ai sa slabesti incetul cu incetul, asa am sa fac eu. BAFTA. Nu te abtine, mancarea-i buna.Xx

| Andreea_Vaduva_1988 a răspuns:

Renunta la paine si sucuri! apa plata, multe fructe si iaurturi( lapte sub orice forma). Elimina cartofii, fainoasele si prajelile.

| craiu76 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci alearga incearca sa mananci mai putine :fripturi, grasimi, fainoase, si paine. daca nu poti renunta la paine incearca paine neagra. Incearca si sa mergi sau sa ridici greutati daca nu poti hantere incearca gantere