| DoamnaGasca a întrebat:

Cum as putea sa traiesc cu parintii mei inchisi la minte fara sa ma sinucid sau sa imi tai vrnele pe lung? Nu spuneti sa nu-i bag in seama sau sa le explic lucrurile ca ma apuca crizele de nervi. -_-

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ai epilepsie si dai vina pe parinti? Parintii iti vor binele, nu sunt inchisi la minte. Problema este la tine.

| FreddieM a răspuns:

Acuma, nu știu căruia dintre voi ii e mai dificil sa suporte, tu pe ei, sau ei pe tine? Pune-te puțin în locul lor, vezi cum ai reacționa dacă ai avea un copil dificil ca tine. Poate ideea asta te ajuta sa te corectezi. Mult succes.
Cheers

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| NunuNini a răspuns:

Oare nu cumva tu esti aia inchisa la minte? Sau mai rau, deschisa spre lucruri anormale? Ca m-am uitat numai la intrebarile tale si am vazut asta.

| DoamnaGasca explică (pentru NunuNini):

Nu pot sa neg ca nu ma fascinează chestile astea dar nu mi se pare normal ca ei sa se bage atat de abuziv în viata mea adică vreau sa ma exprim și să mă descopăr