| s3nz0r a întrebat:

Cum as putea scapa de cosuri si puncte negre? Cu, cremele am incercat si nu prea merge! Vreau un remediu fara creme...
Multumesc!

Răspuns Câştigător

Recomand fondul de ten de la Avene. Este un produs dermatocosmetic noncomedogenic (nu astupa porii). Eu pana mai acum cateva luni foloseam numai produse ieftine si am inceput sa am probleme cu tenul: roseata, mancarime, cosuri, pete, etc.
Am inceput sa ma documentez serios despre cosmetice si intr-un final m-am oprit la fondul de ten Avene (pe care nici eu nu il folosesc zilnic); crema Hidrance Optimale legere (crema hidratanta de zi cu SPF 20 si cu particule care absorb sebumul).
Mi-am mai luat gelul de curatare de la vichy si gelul de curatare de la bioten/ elmiplant.
Avene si Vichy sunt intr-adevar produse scumpe (fondul de ten este aprox 70 RON) dar mai bine ma abtin de la alte cumparaturi si am grija de tenul meu caci pentru mine aspectul pielii este prioritar.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In primul rand - o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Curatarea adecvata a tenului este si ea extrem de importanta. Cel mai bine este sa ne spalam pe fata de 2 ori pe zi (dimineata si seara), nu mai mult! Apoi - Zineryt este un tratament nu bun, ci foarte bun in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu incredere! Aici poti citi mai multe despre acest remediu miraculos (zic eu): http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare tot de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Succes!

| Puxy:X a răspuns:

Eu am scapat de cosurii spalandu`ma pe fata doar cu apa rece fara sapun si cam 2-3 saptamani nu mai mi-am dat cu crede pudra etc.

Spala`te de 4-5 ori pe zi cu apa rece si o sa vezi ca o sa-ti treaca.