| zuzu_3087 a întrebat:

Cum asi putea sa imi conving parinti sa ma lase sa dor la o prietena?

de obicei ma lasa dar nu stiu daca si acum...

va rog niste idei

mrs mult

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai daca nu au incredere in tine le zici sa te sune periodic.Stiu ca e nasol dar tot e ceva daca te lasa.Si asigura-i ca nu o sa faceti prea mare dezastru ca o sa fiti cuminti.Asta pana ies pe usadevil

| Deeiu a răspuns:

Roag-o pe prietena ta sa-i convinga ea(asta daca sti ca parinti tai o plac, daca o considera de incredere)
Sau pune-o pe mama prietenei tale sa ii convinga, sunt foarte multe moduri de ai indupleca sa te lasehee hee

| aLyNuSh a răspuns:

Poti sa le spui ca o sa ai grija.Sau poti sa le spui ca ai un proiect.Ca vreti sa va uitati la un film.Ca sunteti bune prietene si ca asa fac prieteni.

| masly a răspuns:

Pai poti sa i zicica trebuie sa faci un proiect ca pretena ta si dureaza pana tarziu si o rogi sa te lase sa dormi la ea... sau nu stiu

| malina_9455 a răspuns:

Cheamo pe acea prietena sa vb cu parintii tai...la mine merge de fiecare datawinking

| dianna_2063 a răspuns:

Pai... le zici ca trebuie sa iti faci ca ai un proiect la scoal cu ea...si ea are toate materialele pentru el, si tine mult, si cica itit inveti de inainte de a te duce la ea, si din minune nu mai ai timp ca sa mai vii si acasa, cica ea mai e prietena ta cea mai buna si trebuie sa o ascultu ca are niste probleme care vrea sa ti le zica tie sa se descarce si sa ii dai niste sfaturi, mai pui si niste ochi de catelush si mai insisti asa un pic si ma te duci si la parintele cu care te intelegi mai bine(mama sau tata)si il rogi frumos ca daca nu faci proiectul iti pune nota mica, s-ar putea sa iasa! nu ai pentru ce, a fost o placere sa imi imaginez toate lucrurile astea in cateva minute