| Printesa10TM a întrebat:

Cum ati invata sa mergeti cu rolele?

Răspuns Câştigător
| Nyy2003 a răspuns:

Eu am invatat la 4 ani.Ma puneam"ciuci"si ma impingeam cu mainiile.Stiu ca la inceput e putin greu dar vei face fata! Vei cadea, te va durea, dar sa nu renunti! Ignora-i pe aia care te descurajeaza.Cumpara-ti genunchere, cotiere...etc...
Daca stai la casa si ai terasa, mergi tindu-te de balustrada.Incepe cu pasi mici...Sunt sigura ca vei reusii!
Succes!

26 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mi-am dat drumul de pe un deal si m-am oprit intr-un stalp ca imi era frica sa folosesc franele. A fost misto

| Musique a răspuns:

N-am învățat. Mi-am rupt mâna încercând, iar asta m-a descurajat oarecum.
Dar oricum, baftă!

| Drimmero a răspuns:

Am luat cazaturi zdravene pana am invatat...

| Printesa10TM explică (pentru Drimmero):

Dar nu te-ai descurajat. Pana la urma ai invatat?

| Drimmero a răspuns (pentru Printesa10TM):

Din cazaturi, julituri si alte lovituri am invatat, nu m-am descurajat, din greseli inveti, asa invata omul. La prima vedere ma enervam doar ca nu reuseam, dar ''antrenamentul'' chiar ajuta. Eu cum sunt bataios si nu ma las, m-am chinuit pana am invatat, chiar daca mai cadeam...

| Drimmero a răspuns:

Chiar si pe patine, acolo am cazut din prima. Am mers, dar acum nu mai folosesc prostiile alea

| Drimmero a răspuns:

Cele mai multe julituri si lovituri le-am patit din cauza bicicletei, era sa ma ''sterilizez'' din cauza bicicletei, atat de rau am putut sa ma lovesc atunci.

| Drimmero a răspuns:

Masina la 10 ani? Atat aveam pe atunci cand era sa raman fara 'barbatie' bwhahahahahah, ma apuca rasul si acum cand ma gandesc prin cate am trecut!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

De unde era sa stiu eu cati ani aveai pe atunci. Esti culmea secolului! Credeam ca te-ai plimbat acum, mare pe ele.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca ai o varsta trebuie sa mergi neaparat pe masina? Pe bicicleta si la 60 de ani poti sa mergi pe ea, role nu mai am de mult, le-am rupt si nici c-am mai vrut altele, in schimb mai ai bicicleta, dar nu prea mai ma plimb cu ea, doar asa la ocazii/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu am bicicleta, noua de altfel, o tin in magazie, deoarece un timp de 3 luni trebuie sa stau cuminte, si simt ca innebunesc, eu eram invatata sa merg sa ma plimb, dar o sa vina si vremea mea!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Chiar acum cateva seri m-am plimbam asa putin, a facut bine miscarea de seara, era sa iau un caine dupa ce s-a dat la mine, imi rupeam gatul atunci daca il luam, il tinea una in lesa si vorbea la telefon si noi cum ne plimbam, ala era iesit spre sosea si s-a repezit la noi, daca dadeam peste el, daca ma musca, daca pateam eu ceva, a cui era vina?!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca te-ar fi muscat pe tine, mi-ar fi parut rau pentru saracul catel!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Esti foarte amuzanta, glumele astea sunt utilizate de mult, tu nu prea mai ai dreptul la gluma asta, este prea veche,,

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu te iubesc!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

''Si eu'', pe langa alte fete, nu? Ca eu nu am zis nimic despre tine, nu esti genul meu!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu m-am referit ca amic, ba! Sunt deja luata si chiar daca nu eram, tot nu te-as fi ales pe tine!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwhahahahahahahahah

| Printesa10TM explică:

Multumesc. Am cazut de doua ori pe spate. Si cam doare. Desi fac mici progrese(asa imi spun prietenele, probabil sa nu ma descurajeze).

| Printesa10TM explică:

Multumesc! Cum te puneai"ciuci"?!

| Printesa10TM explică:

Faina experienta! Ai mai face-o?

| whatevernvm a răspuns (pentru Printesa10TM):

Da, e in lista top 5 metode de sinucidere, recomand cu incredere

| Printesa10TM explică:

Multumesc, daca o sa am un astfel de gand, asta o sa fac prima data! Iti raman datoare, din nou!

| Printesa10TM explică:

Multumesc! Ma asteapta 999 de trante! 2s-au dus! Invat repede!

| VenomMMA a răspuns:

Simplu: Ai incalcat rolele, te-ai echipat corespunzator si o sa incepi sa iei 1001 de trante pana cand o sa inveti cum sa-ti tii echilibrul. laughing Apoi o sa fie usor. In maxim o saptamana o sa inveti. happy

| Timis_Amadeus_2000 a răspuns:

Eu am invatat sa merg cu rolele pe langa un perete, cand ma dezechilibram ma tineam de perete.