| Andreee a întrebat:

Cum ati invatat sa mergeti cu rolele?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Pai eu am inceput sa ma dau pe role de la varsta de 6 ani. Pe la 5 ani tot mergeam prin casa. Imi puneam rolele, mama ma ajuta sa ma ridic, iar apoi incercam sa merg tinandu-ma de perete. Abia dupa vreo 10 luni m-am hotarat sa merg cu ele afara.Dar cred ca la varsta ta vei invata mai repede.happy Bafta!:*

7 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Daca te concentrezi, e simplu!
Pupici!

| viky98 a răspuns:

Pe mine m-a invatat tata cand eram mai mica.Roaga pe cineva care stie sa se dea sa te invete.

| Scândură a răspuns:

Buna! Am invatat sa merg cu rolele pe la 10 ani, lucru pentru care a trebuit sa prind mult curaj, deoarece mie mereu mi-a fost frica sa incep sa merg cu ele, ma gandeam ca o sa pic datorita rotiilor alora. Am invatat insa sa merg in curte cu tata, prima oara el ma tinea in timp ce eu ma dadeam cu ele, iar dintr-o data mi-a dat drumul, eu nu am realizat si am mers in mod normal in continuare. Cand am realizat ca merg de una singura, am fost incantata ca am invatat si nu e asa de rau cum credeam, din potriva, e chiar distractiv!
Daca vrei sa inveti sa mergi, te sfatuiesc ca prima data sa iei pe cineva cu tine, sa mergi cu persoana respectiva de mana( persoana neavand role) iar cand simti ca ai prins mersul, poti sa incerci incet si singura. Ai grija sa stii cum sa franezi ca sa eviti posibilele accidente! Daca stii sa patinezi pe gheata, atunci sigur vei stii sa te dai si cu rolele!
Sper ca te-am ajutat, si spor la datul cu rolele!

| Rooxxana a răspuns:

Asa usor la 6 ani laughing

| Keyo a răspuns:

Pai am fost intr-o excursie cu colegii si cu alte clase, si acolo era un teren pentru role. Si neam decis sa mergem cu totii acolo, aveam vreo 14 ani, iar toti ceilanti deja se puteau lauda ca stii sa mearga pe role, nu le-am putut spune ca nu stiu cum sa merg pe ele big grin Pur si simplu m-am suit pe role si am inceput se merg, ma temeam foarte tare dar ceilanti sau apucat sa ma duca de mina xD apoi mi-am dat seama cit de usor eset de fapt, si cu mult mai usor decit patinatul tongue. Foarte tare :3 nici nu credeam ca invat in 1 ora sa merg si pe role tongue :*

| Milenushgan a răspuns:

Simplu...sora mea mai mare m-a invatat, si apoi eu am exersat am exersat si asa eu am invatat!