supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Cum credeti ca ar arata viata voastra daca ati sta doar 30 de minute pe internet in fiecare zi?

27 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ar fi mai frumoasa. Poate.Dar mai bine joc ceva sau citesc ceva decat sa stau pe internet.Ar fi mai bine si parca ar trece timpul altfel.Internetul e facut in mare parte sa piarda timpul oamenilor aiurea.Serios acum, cati nu o ardem aiurea pe tot felul de site-uri populare, de socializare sau nu?

| AFR81 a răspuns:

Mi se intampla asta vara, cand veneam obosit de la munca. Eram mult mai linistit, calm, lipsit de stres si dormeam mai bine. Problema era ca nu prea eram informat cu ceea ce se intampla in jur, lucru care nu este tocmai bun. Nu mi-ar placea o astfel de viata.

| bogdan324 a răspuns:

Depinde daca ipoteza asta se aplica si celorlalti oameni,nu cred ca as rezista sa ii vad pe toti cu ochii in telefoane in timp ce eu constat monotonia realitatii.
Ma si vad cum imi iau pe sus prietenii ca pe niste obiecte,rupti de orice urma de realitate fiindca sunt prea ocupati sa se insulte unul pe altul si nu numai,pe noile lor telefoane,cutreierand mall-ul,fast food-uri,cluburi,magazinele de haine, cinematograful, jungla amazoniana, luna, turfun Eiffel, si nu in ultimul rand-carciuma.
Dupa acest exercitiu intens de rezistenta si forta, imi dau seama ca de fapt eu doar imi imaginez toate aceste lucruri in timp ce scriu comentariul asta.
Phew! Ce obositor a fost!

| RAY a răspuns:

Mai sanatoasa

| Frank51 a răspuns:

Productiva.

Problema este ca am ajuns in punctul in care avem nevoie de internet pentru viata de zi cu zi, chiar daca la inceput a fost de plictiseala.

| OldSoul a răspuns:

Categoric ar fi mult mai activa, intr-un fel sau altul.

| minrest a răspuns:

Ar arata nasol, pentru ca uite, acum citesc o carte pe net; cu intreruperi ar veni cinci pagini pe zi. Cand mai termin cartea, avand in vedere ca are 410 pg?

| Sn4k3 a răspuns:

Plictisitoare. Sigur ar fi buna daca as avea mai multe hobby-uri ca sa am ce face fara net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar avea cum...laughing
În ziua de azi, nu mai poți face nimic fără internet, și joburile, majoritatea, s-au mutat pe internet.
Cu 30 de minute 'pierdute' pe internet, adică stat aiurea, n-ar fi foarte diferită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, mi-ar fi greu și fără filme. laughing

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa te uiti la filme la TV sad ce trist...

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

La tv se dau de-ale americanilorlaughing deci nu, mersi

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Pe TVR1 vazusem filme asiatice mai de mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Telenovele. Nici alea nu-mi plac. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

N-am răbdare să mă uit

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

1 minut sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mi se păruse că sunt 10. Dar tot nu m-a amuzat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As ajunge pe drumuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult mai interesantã, minimizez prostiile cum ar fi siteurile de socializare.din cate stiu cei care detin siteurile de socializare si cei de la nasa, cam atât stau nici macar nu isi lasã copii mai mult de atât. Stiu ei si de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum e si acum

| wpetterssone a răspuns:

În medie, folosesc internetul în scopuri personale timp de 50 de minute.
Dacă aș sta doar 30 de minute, cu siguranță aș găsi ălte activități pe care să le fac.

| Kerre a răspuns:

Probabil ar fi viata mult mai simpla si fericita, de exemplu anii 90, toti copii ieseau afara pentru ca in casa nu ai ce sa faci, te joci diferite jocuri impreuna cu prietenii tai. Acum daca stai sa mergi putin pe langa terenurile de fotbal/joaca nu mai este acelasi, toti stau in casa mancand pizza si uitandu-se pe internet. Asa a crescut numarul de boli, numarul de oameni care sunt obezi s-a dublat chiar triplat, peste 20% din populatia romaniei este obeza; 1 din 5 copii va fi obez si numarul pe zi ce trece se mareste, In America Obezitatea este deja o epidemie.

| EcceHomo a răspuns:

Ca mâncarea de regim-necondimentată.big grin

| lilith16 a răspuns:

Mai activa cred, sau as avea prea mult timp la dispoziţie sa imi dau seama de ce sunt stresată, ca am examen, ca in noiembrie dau teza la geografie, ca trebuie sa imi tin notele sa nu fie niciuna sub 6 ca sa iau un premiu acceptabil la sfârşit, sa imi dau seama ca nu am prieteni si ca nu am mai ieşit din casa de ieri si probabil ca as fi plictisită deci da.

| AlexDarius3 a răspuns:

De la 4 pe linie la mate, aş avea 2 pe linie şi poate aş avea mai mult timp ca să fac mişcare.

| PinkFlowers a răspuns:

La fel de buna