| Alina_6295 a întrebat:

Cum credeti, ce inseamna dragostea?

6 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Exista mai multe feluribig grinragostea fata de familie,prietenie,sot,iubit,animal,amant,dar impreuna formeaza o singura dragoste.
Insa drgostea in general o simti,si iti dai tu seama ce inseamna,durere,bucurie,tristete, dar oricum dragostea este o senzatie extraordinara, de a trai viata celuilat. Daca nu iubesti inseamna ca nu esti fiinta.Cand iubesti esti cel mai fericit om depe lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire. Dragostea sau iubirea este un giuvaer de marea pret. Fara iubire nu exista viata.

| yaVanilla a răspuns:

Dragostea = ii spui unui baiat cat de mult il iubesti pentru ca mai tarziu sa iti franga inima.

| 4b a răspuns:

DRAGOSTEA: singurul joc care se joaca in 2 si in care ambii castigawinking

| adee_4040 a răspuns:

Dragostea e esenta lumi cu ajutorul ei ne nastep prin ea traim si tot cu ea murim e sentimentul ce il poti impartasi cu aproape oricine si care iti coloreaza viata...nu poate fii descris in cuvinte si nu exista doar un tip de dragoste ci o multime poti iubi in o gramada de feluri ca de exemplu ca prieten ca gagica sa simti iubirea ce tio poarta ai tai acum depinde dar in orice fel ai iubi tu iti dorest pentru persoana respectiva numia binele ai vrea sa ii iei durerea si sa il respecti si sa il accepti asa cum e

| Eileithy a răspuns:

Dragostea e un soi de sclavie consimţită. E o minciună: liber­tatea nu există decît în prezenţa ei. Cine se dăruieşte total, cine se simte liber iubeşte la maximum.
Şi cine iubeşte la maximum se simte liber.

| Alina_6295 explică:

Mersi mult mati ajutat la tema acasa! am primit 10 chiar va multumesc