| Addiction a întrebat:

Cum crezi prin ce omul poate deveni urit cu timpul?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Urat...la suflet?
Prin ura,prin raul ce i se face,prin neincrederea in sine,prin dependente(vicii)
La infatisare?
Prin accidente in urma carora ramane mutilat(la lucru,incendii,accidente cu produse chimice),prin suferinta(se pune o amprenta a vietii grele pe chip,in privire,riduri,expresie,etc),prin lipsa de interes fata de propria ingrijire la femei(se ingrasa enorm apoi slabesc brusc,se lasa sa aiba mustata,nepensate, samd)
Batranetea nu te face urat, te face sa nu te mai consideri frumos.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Prin caracter.