| ionutborcea a întrebat:

Cum crezi că poate deveni deveni o persoană malefică?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula incepe cu o copilarie problematica cu traume grave., de multe ori traumele raman supresate., sau se aduna pe parcursul vietii Gandurile, ideiile malefice incep sa apara ca o "distractie", pura fantezie la inceput, pana cand un nou eveniment joaca rolul unui catalizator. Deznadejdea, invidia, ura inving ratiunea/bunatatea si lasa "bestia " dezlantuita.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu timpul vei vedea cat de egoisti,rai,vicleni, ipocriti, lipsiti de compansiune, empatie sunt oameni iar asta te va intari, nu e vorba de a deveni malefic si a deveni din idealist in realist

| Celcestietot a răspuns:

Trebuie să fie o victimă a societății ca să devină o persoană malefică (în cele mai multe dintre cazuri).

| Andreeush a răspuns:

Depinde, trebuie să existe anumiți factori care să ducă la asta.
Vreo experiență traumatică, sau vreo tulburare psihică.

| SilentRain a răspuns:

Ai nevoie de o copilărie nașpa rău

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Tu sti ca tu ai avut :*

| RoCkKiD a răspuns:

Nu exista o reteteta, e o combinatie de genetica, mediu si alegeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, unii se nasc asa (cu psihopatia in sange), altora li se dicteaza de viata lor naspa ca raul sa rezolva cu rau (poate ceva frustrari din copilarie) sau iau modelul parintilor. As avea niste exemple bune de asa colegi happy

| Florin9Florin9 a răspuns:

În urma unor traume