| sweet_1526 a întrebat:

Cum defintiti voi "plictiseala"?
cum o alungati?
(funda pentru cel mai bun rasp)

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Plictiseala e aceea stare minunata in care desi ai sute de chestii de facut te invinge lenea.Nu exista:"Nu mai am nimic de facut" ci 'Nu vreau sa fac nimic". Asa sunt eu cand e vorba sa imi fac tema la matewhistling

4 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/plictiseal%C4%83
Ajut pe parintii, ma uit la filme etc.

| AndreeaaaaX a răspuns:

Plictiseaala=e o stare de repausrolling on the floor)...

Ca sa o alung...Pai fac pozelaughing, caut jocuri pe netlaughing, vb la telefon, ies afarahappy

| A_7901 a răspuns:

Stare sufletească apăsătoare, ușoară depresiune morală provocată de singurătate, de lipsa de ocupație sau de o ocupație neatrăgătoare, de monotonie.
Daca ma plictisesc, insemna ca nu am ce face; si imi fac de lucru ca sa nu moara prea multi neuroni.Deci citesc ceva, ascult muzica, downloadez niste portative,

| Madden a răspuns:

A SE PLICTISÍ mă ~ésc intranz. A cădea într-o ușoară depresiune sufletească (cauzată de lipsa de ocupație, de monotonie, de singurătate etc.). /