| Elena1234456 a întrebat:

Cum devii "frate de cruce" cu cineva? Alta metoda decat taiatul pe maini si amestecarea sangelui nu mai este? Nu suntem emo happy. Multumesc pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Traieste realitatea inconjuratoare...nu te amagi cu legende.

| madalicious a răspuns:

Pai, ca sa nu va taiati... scuipati in palma si amestecati saliva dand mana. E ca si cum ai folosi sange numai ca are microbi si nu implica durere. laughing

| demonangel37 a răspuns:

Sa fi frate de cruce cu cineva nu trebuie sa ai anumite ritualuri numai daca vrei tu dar se poate fi si frate de cruce prin simplul fapt sa fi un adevarat prieten sa va purtati ca niste frati sa nu va tradati cel mai important lucru, sa aveti incredere in voi sa nu va mintiti si chesi din astea sa va distrati si sa va simtiti voi frati asta este foarte important

| lildex a răspuns:

Hm.eu stiam ca poti fi frate de cruce cu cineva doar daca ati fost botezati in acelasi timp...in aceeasi apa. Am o sora de cruce si asta era explicatia de la parintiblushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intelg de ce va nacajiti atat? Este mai smplu taiatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu de ace ai auzit? ca e destul o picatura...