| xGwenX a întrebat:

Cum devii mai popular?
eu am note bune chiar foarte bune la scoala si rezultate la olimpiade si concursuri.as vrea totusi sa devin mai populara.sunt o persoana sociabila. poate ca unii nu a-ti fi de acord cu aceasta propunere. dar am nevoie de un sfat pentru care, evident, dau funda*. ma intereseaza popularitatea in viata de zi cu zi, dar si pe internet.am prieteni pe facebook(tin sa mentionez+comentarii la poze, like-uri etc.)

2 răspunsuri:
| Little Kid [:x] a răspuns:

E foarte bine ca esti sociabila. Insa arata-le prietenilor tai ca poti fi de gasca, si ca stii sa te distrezi si mai ales ca ei se pot simtii bine in preajma ta. Nu e vorba de facebook si alte retele, trebuie sa fi populara intre prietenii tai, cu care esti zi de zi, asa cum spuneai si tu. Incearca sa iesi in evidenta cu ceva BUN (imaginatie, simtul umorului), nu asa cum vedem in filme ca ala il bate pe celalalt si toti se tem de el. big grin pup :*

| DonyR a răspuns:

Intai trebuie sa fii sigura ca asta iti doresti iar in al doilea rand trebuie sa fii tu insuti nu trebuie sa ai un standard anume ceilalti trebuie sa te placa pentru ceea ce esti tu.Nu trebuie sa fii mai nu stiu cum pentru ca asa vor ei ci fi increzatoare, fa complimente fii tu aceea care aduce idei interesante, intreaba-te ce le-ar placea si actioneaza. Odata captata atentia celor din jur vei deveni cu siguranta populara. Succes!