| Anonymususer9998 a întrebat:

As vrea sa devin mai popular. Nu ca acum as fi invizibil pentru colegii mei dar as vrea sa fiu mai popular. Am colegi mai populari ca mine si as vrea sa fou gen...ca ei pt ca îi stie multa lume si fetele...va prindeti voi. Nu vreau raspunsuri gen Esti ok asa sau Lasa popularitatea si ocupate de scoala. Ma ocup de scoala si am note ft bune. PS am 11 ani.

4 răspunsuri:
| CravataAlbastra a răspuns:

Persoanele populare au un anumit stil caracteristic cu care se comporta cu persoanele din jur. Adica aceste persoane "populare" ii face pe cei din jur sa se simtă importanti, dar bineinteles nu excluzi nici pe tine. Încerci sa pari multumit de tine.

| gabriel87000 a răspuns:

Ai sa fim seriosi ce inseamna sa fi popular in scoala?laughing am fost si eu elev si am vazut multi din astia cum zici tu ca erau pers populare prin scoala si sau ales praful de iei adica nu au ajuns nimic in viata.mai bine iti cauti de 2 3 amici cu cate te intelegi.e naspa sa fi popular de obicei in grupurile astea populari sunt numai bagabonti, prostii (sczExpresia).etc

| Iwannabesmart a răspuns:

Daca vrei popularitate invata, pune mana pe carte! Daca esti un copil inteligent, toti te vor baga in seama. Daca vei participa la concursuri scolare, olimpiade, restul claselor vor afla de tine, de asemenea, daca ajungi la un liceu bun/foarte bun cu o medie mare, vor sti de tine.Asa poti deveni popular happy

| Iwannabesmart a răspuns (pentru Iwannabesmart):

Toti insemnand colegii tai