| Anreya a întrebat:

Cum e cand faci pentru prima data dragoste? dau funda primului raspuns bun :*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare...
Dacă ai un corp rezistent la durere în general și un himen mai subțire, o să te doară prea puțin. Și mai ales, dacă nu ți-e frică. Asta e cheia, să nu îți fie teamă. Dacă îți este, amână momentul, înseamnă că nu ești pregătită. Să stai încordată și fără să fii relaxată nu e un lucru bun.
Poate sau nu să curgă sânge. Depinde de cât de vascularizat este. Poate să se rupă foarte greu dacă este elastic, de abia la prima naștere naturală.
În orice caz, pregătiți o cârpă curată și groasă pe care să stai așezată ca să nu pătați în jur.
Sunt șanse foarte mici ca tu să ai orgasm de prima oară, că la băieți e mult mai ușor. Așa că să nu te panichezi.
Folosiți protecție obligatoriu, de preferat prezervativ. Și un lubrifiant adecvat, în cazul în care apar probleme și te sperii.
Să nu uitați nici de preludiu. Alocați-vă destul timp.

Baftă!

4 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

Este o experienta noua. ceva ce nu ai mai trait, dar crede.ma foarte frumos mai ales cand jumatatea ta te iubeste sigur, Nu o sa ma apuc sa scriu romante ca nu are rost dar iti pot spune, ca nimic nu e mai frumos ca atunci cand faci dragoste cu persoana iubita cand o simti langa tine, cand simti ca pur si simplu din doi sunteti unul. Absolut nimic nu mai conteaaza. Nu mai auzi nu mai vezi pur simplu traiesti momentul.

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Pentru fete putin dureros dar asta depinde si de baiat dar dupa cateva minute va fi placere maxima

| xxcxxcxx a răspuns:

Nu-ti poate explica nimeni cum e acea senzatie. E ceva inexplicabil. Te simnti nemaipomenit. Insa sunt unele dureri care apar la prima partida de dragoste. Dar e minunat happy