| JohnnyS a întrebat:

Cum e legea cu spray-ul paralizant [ma refer la acela mic"nato" verde], cand ai voie sa-l folosesti,iti trebuie acte, 18 ani?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Nu. Nu iti trebuie nimic, acte. Eu l-am cumparat si il folosesc ori de cate ori este nevoie. E pentru apararea ta, indiferent ce varsta ai avea.

| JohnnyS explică (pentru MiruD):

Dar ancheteaza politia daca aude ca l-ai folosit pe cineva, nu? Adica ai voie cu el doar pentru auto-aparare?

| MiruD a răspuns (pentru JohnnyS):

Pentru folosirea spray-ului paralizant se face inchisoare.
Pentru folosirea spray-ului cu gaz/piper si e in auto aparare fara sa vatamezi atacatorul nu iti face nimic politia. Cel putin in teorie.

| JohnnyS explică (pentru MiruD):

Deci am voie, ca eu ma refer la ala cu gaz verde mic, multumesc

| MiruD a răspuns (pentru JohnnyS):

Da!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyS):

Mda, din opinia mea, ai voie. Nu cred ca ti-ar face politia ceva tongue Totusi ai grija: NUMAI IN CAZURI DE URGENTA! big grin

7 răspunsuri:
| ĎĮĐĬ a răspuns:

Nu iti trebuie acte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este interzisa folosirea orcarui gen de spray paralizant,-indiferent de marca.