| Dianna23 a întrebat:

Cum este/ a fost viața voastră de liceu? O sa fiu boboaca si vreau sa citesc întâmplări din viața de licean.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, fiecare are parte de propriile sale experiente in liceu.
Viata mea de liceean : iubire; prietenie adevarata; dezamagiri; planuri de razbunare cu tranchilizant; rasete cu lacrimi; chiul in masa, motivat absente; maturizare... sunt foarte multe.
Uite o intamplare tragi-comica... in clasa a9a, in a doua luna, ne-am hotarat noi sa chiulim, toti. Ultima ora, nu eram multi 20 cred... ce sa facem, ce sa facem, poarta era inchisa, portarii la post. Atunci i-a venit unui coleg o idee fantastica, in spatele liceului nostru era curtea facultatii, ce se gandeste el, hai sa coboram pe burlan, de la etajul 3. Cum ne-a dus pe noi capu " hai, hai sa mergem", am ajuns in baia fetelor, o curajoasa
mai pufoasa, a insistat sa fie prima. S-a urcat pe geam, a reusit sa se agate de burlan, s-a dat un pic in jos, cand burlanul face poc ( se desprinsese dintr-o siguranta, inchizatoare... ceva acolo ), aia mica " cadd", clasa "sariii ". Sincer nu stiu de unde, dar au aparut 3 catei, dulai, care au inceput sa se repeada si sa latre ( sunculita suspendata ), noi eram pe jos de ras ( situatia in sine)... dupa vreo ora cred, a fost data jos cu pompierii.

| Dianna23 explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos ai spus și amuzant în același timp. Mulțumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dianna23):

Mulțumesc, sunt mult întâmplări trăznite care îmi vine acum in minte. Bucură-te de cei 4 ani de liceu din plin. Creează-ti amintiri, fă-ti prieteni, dă tot ce ai mai bun happy

| Dianna23 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult! happy

11 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

La mine a fost minunata pentru ca am facut ce mi-a placut. O sa vezi ca viata de liceu e frumoasa, chiar daca o sa ai emotii inainte de teste, teze si ascultari, aia o sa fie cei mai frumosi ani!

| CleanHeart a răspuns:

Intamplarea mea nu am sa ti-o povestesc
Am dat de cea mai retardata clasa
Am fost victima agresiunii verbale
Prietene am avut multe
Iti dau sfaturi
Sa te integrezi din prima sa razi mereu la glumele lor chiar daca par prostesti, nu barfii pe nimeni si zambeste
Daca vei invata ii vei avea la picioare
Fiinca cei destepti din clasa sunt foarte respectati si bine vazuti iar cei retrasi devin victime niciodata sa nu devii retrasa intra in vorba cu cat mai multe colege si imprieteneste-te de la inceput
Imbraca-te frumos conteaza mult hainele si adopta o atitudine de tupeista
Cu cat de vad mai tupeista cu atat iti formezi asa imaginea si nu se leaga nimeni de tine
Astia tupeisti is mega respectati.
Mult succes
Presimt ca o sa iti placa si o sa iti faci amintiri frumoase bobocic-o
O seara frumoasa! happy

| VasilicaPuscas a răspuns:

A fost super, am intrat in a 9a fix cand am facut 18 ani si in weekend am facut o petrecere

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasilicaPuscas):

Nu e normal sa ai 14-15 ani pe a 9-a?

| VasilicaPuscas a răspuns (pentru anonim_4396):

As prefera sa nu folosim cuvinte precum "normal", a fost o situatie mai speciala

| Dianna23 explică (pentru anonim_4396):

Eu am 15 ani dar pe site nu e varsta mea reala.

| Nicoletanicolix a răspuns:

Si eu am fost „boboaca", acum am trecut in a 10-a.
Iti spun cu mana pe inima ca este putin neplacut sa fii „bobocel", deoarece ceilalti mai mari isi bat joc de tine spunând ca esti boboc si ca vai draga esti mic/a. Faza este ca nu trebuie sa te lasi calcata in picioare, daca cineva ti-a spus ceva jignitor poti sa îi platesti cu aceeasi moneda.Nu trebuie sa fii timid/a,nu trebuie sa le permiti sa faca glume proaste la adresa ta, trebuie sa fii genul ala mai bad girl, dar trebuie sa ai si grija la tupeu, putin nu strica, dar cu mai mult s-ar putea sa iei bataie.
Sper ca ti-am fost de ajutor.pa.