| Amaliamalia a întrebat:

Cum este cel mai bine sa tratam oamenii nesimtiti? Cum ar trebui sa ne comportam fata de ei?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Fa`i sa se simta inferiori, copilaroshi, imaturi.Asta ii doare cel mai tare.Trateaza`i rece, fara pic de stres.Sa para ca u estimai mare ca si ei happy Mult noroc happy

3 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Sa-i ignori. Oameni nesimtiti merita cel mai dur tratament: indiferenta! Nu lasa pe nimeni sa te demoralizezehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i ignoram. Nu trebuie sa le acordam atentie sau sa le dam prea mare importanta. Cel putin eu asa fac.

| Robybabel a răspuns:

Ce este de facut atunci cand nesimtitul este un membru al familiei( cumnata) si trebuie sa traiesti cu el in casa? Aici indiferenta si ignoratul nu au nici un efect ci poate doar sa fi mai nesimtit decat nesimtiul, cu toate ca nu asta iti este caracterul.