| efimash a întrebat:

Cum este corect sa faci exercitii fara sala ca sa ai o masa musculara destul de mare?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

In primul rand alimentatia este foarte importanta, hidratarea, fa exercitiile corecte, nu trisa, acasa nu prea poti sa faci masa mulculara, pentru ca masa musculara o faci cu greutati din ce in ce mai mari dar sa poti face repetari. acasa poti sa dezvolti(sa tonifiezi) urmatoarele grupe musculare cu urmatoarele exercitii:
piept, triceps (o parte a abdomenului)-flotari,
gambe -ridicat pe degete(tinand si gantere in maini),
tot pentru picioare sa faci genoflexiuni,
abdomene. Da o fuga pana in spatele blocului la bara pentru batut covoare apuca de bara si fa tractiuni.

1 răspuns:
| oscar_5862 a răspuns:

Faci antrenamente acasa. Flotari; genoflexiuni; bicege; abdominale; gemeni prin ridicarea pe varfuri la treapta, toc la usa, calcaiul de la picior sa alterneze sus - jos, picioarele sa fie adunate.