| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat ca dacă faci exerciții pentru masa musculara, iar apoi banda de alergat, nu pui mușchi pe tine? Asa mi-a spus instructorul de la sala.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Este un dobitoc. Nu il mai asculta.
Nu este adevarat.

| RobertMoon a răspuns:

Parca tatal tau era mare culturist de ce nu-l intrebi pe el toate curiozitatile legate de sala? N-are timp de tine? Ca noi daca iti dam un raspuns oricum nu dai funda nimanui, ne batem capu cu tine degeaba.

| Iulian998876 a răspuns:

Dacă le combini eficient și nu faci banda prea multa nu este nici o problema. Ai grija la alimentație. Cu cât mai multe proteine și carbohidrați, cu atât mai bine. O doza mica de suplimente nu ar strica.

| Arahide40 a răspuns:

Pentru ca arzi calorii, daca tu arzi 150 de calorii la banda si mananci 2000 e clar ca nu pui masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru Arahide40):

De ce sa fie clar? Cum ai scos tampenia asta?

| Arahide40 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu am nevoie de 2300 de calorii ca sa ma mentin, daca eu mananc 2600 pun masa pe mine dar daca fac si banda ard 200 de calorii si m-am intors la caloriile pe care trebuie sa le mananc ca sa ma mentin. Daca vreau sa pun masa si sa fac si banda asa pentru rezistenta, ar trebui sa mananc 2900 de calorii ca sa se cunoasca ceva, banda faci pentru rezistenta sau pentru definire, eu nu fac cardio cand vreau sa pun masa pentru ca ard caloriile de care am nevoie sau daca am nevoie de rezistenta mananc mai mult decat trebuie.