| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
La sala : exercitile de izolare sunt acelea care definesc muschiul si nu i stimuleaza crestere, iar cele compuse sunt acele pentru masa musculara, adica ajuta la crestere.
Prin urmare cand esti in perioada de masa faci numai exercitii compuse iar cand treci la definirea numai de izolare.
Corect?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gata baieti, sunteti destepti amandoi, taceti.

| M1Man a răspuns:

Nu neaparat.

| anonim_4396 explică (pentru M1Man):

Specifica.

| M1Man a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici:http://www.culturism.ro/......iceps.html
Sper ca ai inteles ideea.

| rhino50 a răspuns (pentru M1Man):

Ma istetule si acolo scrie ca este vorba de DEFINIRE nu de masa musculara.
Tu macar ai citit ce ai trimis sau ai trimis asa din plictiseala?

| M1Man a răspuns (pentru rhino50):

Probabil din plictiseala, dar eu vad ca scrie si asta sugator de **** ce esti:"Pentru a creste bicepsul si tricepsul cea mai buna regula de eficientizare a antrenamentului este sa faci schimbari! Alterneaza exercitiile de masa cu cele de izolare si schimba unghiul exercitiilor!"

| rhino50 a răspuns (pentru M1Man):

Da ma tampitule da in perioada de crestere in masa pe cine mata ai vezut sa faca exercitii de izolare esti dement?

Da tu ai mers macar o data intro sala sau vorbesti paralel, dupa ce faci exercitiile de masa pentru ziua respectiva cine crezi ca mai poate sa faca exercitiile de izolare.

| M1Man a răspuns (pentru rhino50):

Trane, eu unul am mers cateva luni la sala si inca o fac si dupa ce fac antrenamentul mai am energie sa fac inca jumate din cat am facut...

| manumyman a răspuns (pentru rhino50):

Sustin pe M1Man
daca nu poti face exercitii de izolare dupa cele compuse inseamna ca te supraantrenezi
Si mai bine taci ca vorbesti in lipsa de cunostinta
de ce crezi ca pro strongman elliot hulse recomanda exercitiile compuse si apoi cele de izolare?
http://www.youtube.com/watch?v=8cNIRiEXWl0
si sfatu asta vine de la cineva care are experienta de zeci de ani de sala si care a participat la competitii unde ridica greutati pe care nici macar nu le-ai vazut vreodata
daca ai sti ceva engleza(nu cred ca sti) ai putea fi mai informat

| manumyman a răspuns:

Trebuie sa le combini...insa cand te antrenezi incepe intotdeauna prima data cu cele compuse iar cele de izolare lasa-le la final