| alinaacuarela a întrebat:

Cum este la liceul moisil din Bucuresti? profesorii cum sunt? In ce consta fisa cu optiunile de licee? Daca nu ajungi la primul liceu care este pe foaia completata de mine, atunci ce se intampla? Te duci la un liceu cu medie mica sau cum? Cum pot sa fac sa ma linistesc in legatura cu evaluarea nationala? PS trec a 8-a si ma gandesc de acum zi si noapte la evaluare nationala si nu pot sa dorm noaptea, aproape incep sa plang

Răspuns Câştigător
| Hantov a răspuns:

Salut! Tocmai am trecut a 9a.

Daca nu intrii la primul liceu de pe lista vei fi repartizat la a doua optiune.Depinde de numarul de locuri ocupate.Vei primi o brosura prin mai anul viitor.Acolo vei avea un model de fisa, o lista cu toate liceele din Bucuresti si informatii legate de admitere.

Iar despre Moisil am auzit ca e o puscarie.Totusi,nu sunt sigura.Am o prietena care a intrat acolo la stiinte sociale.O voi intreba cand va incepe scoala.

Si nu te stresa atat de tare cu evaluarea.Anul trecut eram si eu panicata, dar m-am linistit cand am ajuns la examen si dupa m-am gandit ca m-am strofocat prea mult.Am intrat unde am vrut intr-un final.Desigur,trebuie sa inveti anul asta mai mult si sa te concentrezi la romana si la mate.Dar merita.