| stiby a întrebat:

Cum fac sa imi creasca muschii!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sugi cucu big grin

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mușchii trebuie să-i ai tonici, nu voluminoși.
Pa, pa.

| x4z5 a răspuns:

Incordeaza mana si vei vedea ca o sa se miste...laughing

| koool a răspuns:

Ca sa iti creasca muschii repede ai nevoie de 6-7 mese zilnice, ai nevoie si de proteine ca sa iti creasca si sa se refaca tesutul muscular, de aceea trebuie sa mananci carne de pui sau vita, peste, albusul de ou, lactatele degresate si pudrele proteice de calitate, dar asta nu e tot, mai trebuie si carbohidratii complecsi, pentru asta trebuie sa mananci cartofi, orez, ovaz si cereale.

| petrutz_2262 a răspuns:

Antrenamentele la sala...insa inainte de asta ar trebui sa exersezi acasa, pentru ca muschii nefiind invatati sa lucreze, nefiind incalziti risti ca a doua zi sa nu te mai ridici din pat, incearca sa mananci cat mai multe proteine naturale, din alimentele de zi cu zi. Proteina ajuta la dezvoltarea masei musculare, dar daca ai ajuns la un anumit nivel trebuie sa te tii in continuare de exercitii pentru intretinere si tonifiere a corpului altfel masa musculara scade treptat...

| Teodora_9815 a răspuns:

Eee nu e asa trebuie sa mergi la sala acolo iti cresc muschii depinde...cati ani ai