| shooby94 a întrebat:

Salut vreau si eu sa scap de cosuri sa zic in o saptamana doua...am incercat aproape orice si nu am reusit dau funda raspunsului care functioneazabig grinbig grin

2 răspunsuri:
| angel_7075 a răspuns:

De cosuri poti scapa desigur, dar in 1 saptamana 2 nu o sa iti treaca, daca te tii de tratamentul cu crema sau lotiunea care o sa ti`o cumperi sigur iti va trece, cu putina rabdare la faci pe toate!

| ICPreda a răspuns:

Salut! De preferinta ar fi foarte indicat sa consulti un medic dermatolog. Niciodata sa nu iti spargi cosurile, te poti rani. O metoda destul de inofensiva dar buna este cura de 7 zile cu masca din pudra de argila, o poti gasi la farmacie. Costul unei astfel de cutii este in jur de 15 lei, sau poti cumpara cateva pliculete. Dizolvi o jumatate de pliculet de argila cu cateva picaturi de apa si aplici acest amestec pe fata. Lasi sa actioneze in jur de 20- 30 de minute iar dupa aceea clatesti cu apa calduta. Este imposibil sa nu ti se amelioreze problema! De asemenea trebuie sa ai grija la dieta, sa nu iti imparti prosopul de fata cu alte persoane etc. Succes!