| gabytzu22 a întrebat:

Salut am un LG optimus l7 si i-am facut un update la software la versiunea 4.0.3 si am impresia ca de cand i-am facut acest update are lag.Intrebarea mea este urmatoare.Pot sa trec de versiunea sistemul actual de Android la cea veche?

Funda

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Buna,poti trece la o versiune anterioara foarte simpluwinking ai nevoie de un cablu de date original in primul rand apoi de softul telefonului si de un program. Daca nu te pricepi trebuie sa mergi la un service

| antimulte a răspuns:

Poti sa treci la ce versiune vrei, doar ca trebuie sa cauti versiunea necesara pe internet si sa fie pentru modelul tau de telefon. Probabil versiunea mai noua de android necesita resurse mai mari decat ai tu. Pune ce versiune vrei de la android 2.3 in sus... Cu cat e mai mica, cu atat iti va merge mai repede deoarece are nevoie de RAM mai putin.

| DifferentKidd a răspuns:

Sigur că poți. Există diferite programe de genul Android Down sau cam așa. Sper că te-am ajutat.O zi bună in continuare!

| corduneanusergiu a răspuns:

Lagul nu til face versiunea de android ci spatiul liber, cu cat ai spatiu mai mult cu atat lasi androidului sa se desfasoare cum trebuie
dai formatare memorie din setari

| DenisIonut01 a răspuns (pentru corduneanusergiu):

Tu nu sti despre ce vorbesti, e vorba de procesorul si de rami care ai are telefonul.

| gabytzu22 explică (pentru corduneanusergiu):

I-am dat si semisca la fel....eu cred ca este din cauza update-tului sistemul de operare, cred ca imi cere mai mult procesor iar eu am procesor de 1 ghz