| lSarcastiquel a întrebat:

Cum ii pot spune unui coleg ca nu imi place de el, fara sa il fac sa ma urasca? Chestia e ca noi nu prea vorbim... uneori pe facebook si atunci rar. Imi zice ca sunt draguta, frumoasa si ca ma place. Le-a zis la alti colegi care se tot baga in seama cu mine, vorbindu-mi despre el...M-a intrebat daca vreau sa merg cu el la balul bobocilor ( clasa a 9-a). Nu stiu cum sa ii zic ca mie nu imi place de el. Va rog, ajutor, chiar nu vreau ca dupa sa puna ura pe mine.

4 răspunsuri:
| MAndreea97 a răspuns:

Salut, ai putea sa ii spui ca el este un baiat ok, doar ca tu nu il simpatizezi pe el, asa cum o face el fata de tine, ii spui ca nu vrei sa ii ranesti sentimentele doar ca tu nu esti atrasa de el in felul acela.

| Nana18 a răspuns:

Am avut si eu asa o situatie daca te irita el incearca sa-l ignori si sa-i spui direct ca nu mai vrei sa vb cu el asa va fi mai bine pentru amindoi unicul minus este ca sunteti intro clasa si el te vede practic in fiecare zii nefind colegi de clasa totul era mai usor

| Gordon_Drake_1997 a răspuns:

Spune-i ca il placi ca pe prieten. Asta e parerea mea.

| Gordon_Drake_1997 a răspuns:

Spune-i ca il placi ca pe un prieten. Asta e parerea mea.