| ßíïì a întrebat:

Cum ii spun unui baiat ca il plac?

Cand il vad simt ca nu am aer la fel si cand il vad online pe fb la fel. Dar mai simt si ceva puternic in piept. Simt nevoia sa ii spun findca simt acest lucru ca o povara care ma apasa. Noi ne intelegem bine si la scoala ma mai intreaba ce faci bianca; nu ma mai bagi in seama; chestii de genu asta. Dar imi mai pune si piedici. Odata pe facebook m-a intrebat de ce pe facebook vorbesc cu el si la scoala nu si cand l-am bagat in seama era ff fericit.

Deci cum sa ii spun ca il plac. Imi e sa nu rada de mine.
Imi dau seama daca ma place?

Multumesc anticipat! love struck
Funda+vot la cel mai bun iar vot la restul.
Va rog sa nu ma luati la misto!

Răspuns Câştigător
| andre17 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui in fata-te plac! e foarte aiurea.trebuie sa iti petreci mai mult timp cu el...sa gasesti mereu niste motive sa te bagi in seama cu el, si fi sigura ca daca e interesat de tine va reactiona.s-ar putea sa-l sperii daca ii spui in fata-te plac.nu asta asteapta un baiat..inainte de toate arata-i ce simti dar sa nu exagerezihappysper sa reusesti.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-e rusine sa ii zici cand sunteti fata in fata, ii zici pe Facebook. Numai ca sfatul meu e sa nu faci asta decat atunci cand o sa fii sigura ca esti pregatita sa afli ca el nu simte aceeasi chestie pentru tine. Asta nu inseamna ca asa e, dar e posibil.

| OchiiCaprui a răspuns:

Nui vorba sa te ia nimeni la misto aici... e un sentiment frumos.

Daca tot simti ca te place ai putea ast sa fac el primul pas si sa-ti spuna sau ai putea sa-i spui pur si simplu(nu ai dc sa te faci de ras)

Aaa si faza cu piedicile nu e din rautate... ci sa te bage in seama.

Iti poti da seama ca te place : daca e indragostit lulea de tine nu te poate privi in ochi mai mult de 3 secunde.Bafta

| ßíïì explică:

I-am zis azi. L-am intrebat ce face si mi-a zis bine tu dupa care i-am zis ca ma gandesc cum sa ii zic unui baiat ca il plac si l-am intrebat daca ma ajuta. A zis ca da si de cine imi place dar tot nu i-am zis. Dupa doua ore dupa ce iesise de pa facebook mi-am facut curaj si i-am zis ca e el dar nu a mai intrat de atunci si nu mi-a raspuns.
Am facut bine?

| andreapascasuge a răspuns:

Futel