| treipuncte a întrebat:

Cum imi dau seama ca o fata ma place? vorbesc cu ea p mess. pe strada ma saluta... odata nu am salutato si mi-o trimis repede msj. ziceti-mi o intrebare sa ii pun sa vad daca ma place. dar nu ma placi si de astea funda

4 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Pai nu prea exista o intrebare anume ca sa vezi tu daca te place.Ar trebui sa iti dai seama singur, cred ca daca ai vorbi mai mult fata in fata cu ea, ti-ai da seama dupa felul in care te priveste. Asta conteaza foarte mult. Sunteti prieteni, nu? Pai daca da, atunci de ce nu o inviti la un suc? Oricine face asta...si vorbeste orice cu ea, iar in timp crede-ma ca o sa-ti dai seama prin multe chestii, trebuie doar sa fi cat mai mult cu ea.Asta e parerea mea.Eu oricum nu as intreba-o nimic, in afara de "daca am vreo sansa la ea", dar asta nu vrei tu sa intrebi.

| Sarahh a răspuns:

Pai mai bine fii curajos si zii ca o placi.Nu fi un fricos.Zii ei ca o placi si asa afli daca te place sau nu.Ca daca nu faci asta repede o sa se intalneasca cu alt baiat si speranta ca fata aia te place s-a dus. Insa mai analizeaza putin comportamentul ei... bate ceva apropouri pentru a vedea ce e in mintea ei cu adevarat. Si ai grija si cum te comporti cu ea, incearca sa o atragi si mai mult, fa'o sa te placa si mai mult ca sa ai succes garantat. Funda?

| stefania1997 a răspuns:

Pai mai inai vezi aca ea te place... daca te place iti va evita privirea (adica o a se iute la tine cand tu nu observi) se balbaie si transpira. Daca ea te place si tu la fel, nu te duci la ea si ii zici daca vrea sa fie cu tine. Apropiete de ea incet.

| oana_7350 a răspuns:

Hmm eu zic ca te place,am trecut si eu printr-o situatie ca asta,il tot salutam pe respectivu,vb cu el pe mess,si cand ma intalneam cu el se inrosa sau impiedica laughing.Da iti dau un sfat, mai bine afli personal de la ea daca te place sau nu, decat sa afli de la nu stiu cine care poate si minte.