| Rapcapitulare a întrebat:

Cum imi dau seama daca o pereche de conversi sunt originali? Are legatura cu prezenta sau absenta R-ului de sub stea? Pe ei scrie made in Vietnam..Care sunt aspectele care arata ca sunt fake? funda!

Răspuns Câştigător
| SparkleO a răspuns:

In primul rand, o eticheta cusuta pe limba.

In al doilea rand, materialul din interior. Daca e alb, sunt contrafacuti. Daca e crem, sunt buni.

In al treilea rand, in spate este scrisa firma pe o chestie... Chestia aia are forma de patrat. daca sunt originali, toate marginile trebuie sa fie finisate si sa nu se poata desprinde... ma intelegi.

2 răspunsuri:
| Mihaela_Ichim_1996 a răspuns:

Ar trebui sa fie o eticheta care poate fi verificata si te uiti si la pret te uiti pe net sau. la originali si vezi cam cat ar costa si compari cu ce ai gasit tu

| Simescu_Andrew_1995 a răspuns:

Vrei conversi originali. cauta made in U.S.A. si atunci poti fi sigur ca sunt originali. Eu gasisem la mana a 2-a cu 50 de lei dar imi erau mici. Good Luck