| Alexandra_Geanina_2001 a întrebat:

Cum imi pot convinge părinții să mi faca camera mea? Vara dorm cu fratele meu,in camera LUI,si nu suport,pentru ca e baiat, eu sunt fata. Nu ma lasa sa mi tin lucrurile aici. Hainele mi le tin intr un dulap din sufragerie, si ce mai am eu. Si iarna sau cand e mai frig vin si mama si tata peste noi ca sa fie bine. NU MAI SUPORT!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi intelegem ce zici tu, dar probabil situatia financiara nu permite parintilor sa iti ofere ce vrei tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Este o situatie care pentru o domnisoara de 14-15 ani chiar ca devine stresanta. Parintii tai ar trebui sa inteleaga ca ai depasit stadiul de fetita mica si sa-ti respecte intimitatea. Se pare ca vei reusi sa-i sensibilizezi si sa-i faci sa inteleaga situatia reala de fapt, doar vorbind in mod foarte serios cu ei. Succes!

| GreenVoid a răspuns:

Mi e mila de tine.Din pacate nu ne alegem parintii...

Răspuns utilizator avertizat