| ANONIMAAA37 a întrebat:

Cum imi pot pune piercing in limba sau nas fara sa stie mama? Eu as vrea mai mult in limba, dar in nas e mai simplu.Acul ala cu care faci gaura cred ca il gasesti la farmacie.Mama a zis ca ma omoara daca ma vede cu piercing.Cica e scarbos sad. Chiar trebuie sa imi faca cineva cu experienta? Cum o conving sa merg la salon? Stiu ca o sa primesc raspunsuri gen "Cu ce te ajuta piercing-ul in viata?", dar daca mie imi place nu aveti ce face.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si cand le porti, noaptea cand dormi?
Ca nu poti sa le ascunzi nici din nas si nici ceale din gura, ca stai cu maica-ta, nu? Cum apari in fata ei? Cum vorbesti cu ea, cu gura inchisa?
Intr-adevar, este dezgustator, chiar scarbos...
Imi aduc aminte ca bunicii puneau sarma in nas la porci, sa nu mai faca gropi, dar pentru ce ar vrea o fata frumoasa, sa-si puna sarma in nas sau limba?

Ti-o fi placand tie, dar nu prea ai ce-i face atata vreme cat esti minora si stai cu parintii.

| minrest a răspuns:

Se considera ca numai femeile de consum isi pun piercing in limba, ca sa stimuleze organul masculin, asa apare in toate filmele, esti sigura ca asa vrei sa fi considerata de cei ce nu te cunosc? Acolo sunt nervi, vase, adesea sunt lezate, au fost multe infectii, s-au pierdut multe limbi, macar uita-te la cazurile de aici de pe TPU. Multi au ramas peltici sau mai rau urmarind o himera din imaginatia lor. Daca o sa ti-l scoata taica-tu cu patentul, sa stii ca e din cauza ca stie pentru ce e.

| Xdreaper21 a răspuns:

Te v-a prinde in prima zi si la scoala nu ai voie nici in limba nici in cu.r nicaieri
In plus si juma de ora daca ti-l scoti nu vei mai putea folosi si te va durea daca o tot o sa vrei sa il pui
In plus sa zicem ca nu te vede (sa zicem in nas ca nu e asa vizibil) cand o sa ti-l scoti o sa vada gaura si tot moarta vei fi
Da trebuie la un salon profesionist
Te poti intreba de ce
Deoarece poti sa iei boli fatale sau incurabile sau chiar boli de care nici ma masteru pentru masteru si doctoratu in medicina nu auzi

| Alphahkbg a răspuns:

Teoretic daca te lasi pe pana oricarui amator carenu sterilizeaza ustentilele folosite se poate infecta locul mai ales in limba undei locul foarte sensibil, de ce ai vrea in limba adica la baieti direct te eticheteaza lumeaca puscariasi sau homo si ca fata direct un modmai simplu de a respinge majoritatea baietilor.
Din cate inteleg nu esti major/a de ce te grabesti cu piercinguri mai avansate incepe si tu mai usor.

| Lion56 a răspuns:

Nu, nu pot sa nu te intreb. Ai vazut la porci si la boi cercel in nas si ti-a placut ideea? Chiar nu e cazul la oameni. Si da, nu te ajuta cu nimic in viata. Te incurca, deoarece toti te vor cataloga ca om de care trebuie sa stai departelaughing in plus poti face tot felul de infectii de la prostiile alea(mai ales daca ti-l pui singura), in caz ca durerea nu te deranjeaza. Logic ca nu iti poti pune unul fara sa afle mama talaughingmai ales in limba sau in nas, e extrem de vizibil. Mama ta are perfecta dreptate. E scarboslaughing Incearca sa faci altceva cu care sa pari speciala/special, nu astalaughing Probabil si boii aia daca ar putea alege nu si-ar pune "piercing" in nas.