| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi recapat increderea de sine? Ma simt foarte prost, ma simt urata si simt ca nimic nu-mi iese, ca totul imi merge prost. Imi vine sa ma inchid in casa si sa nu mai ies.
Plang foarte des si am impresia ca nu o sa fac nimic cu viata mea. Ma afecteaza foarte mult vorbele celorlalti si tocmai am trecut printr-o despartire care s-a terminat cu vorbe urate care m-au facut sa ma simt in ultimul hal.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Greșeala ta e că pui la suflet tot ce spune lumea. Evident, lume vorbește indiferent dacă faci sau nu ceva. Sfatul meu e să nu mai asculți ce spune lumea și să te intereseze doar de tine pentru că, nu lumea suferă, tu suferi!

| aly65 a răspuns:

Esti frumoasa asa cum esti, nu conteaza vorbele celorlalti, si daca un baiat te-a jignit sigur e un mare prost, cand cineva te jigneste tu raspunde-i asa: si care e problema ta? Bine ca tu esti mai frumos/frumoasa