| ACEofCARDS4 a întrebat:

Este sanatoasa expunerea ochilor la Soare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madayna a răspuns:

Nu, nici vorba. Trebuie sa-i protejezi purtand ochelari de soare de buna calitate.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.eva.ro/......-9073.html
Normal ca nu.
O seara buna:)

| mgtow a răspuns:

Deaia exista ochelari de soare sa protejeze ochii

| darrio2007 a răspuns:

Pentru un medic oftalmolog, da.Mai baga niste bani in buzunar.Nu este bine.Pentru asta exista ochelari de soare.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Tu ce zici? Normal ca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=m60latH_UFc
Sungazing is an unproven practice that includes gazing at the Sun for nourishment or as a spiritual practice.[1] Looking into the Sun is dangerous, and can cause solar retinopathy and lead to permanent eye damage or blindness.[1][2]

| NgrMdx a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat