| edith_8738 a întrebat:

Cum incercati sa va pastrati optimisul? Cum reusiti sa depasiti perioadele mai putin frumoase din viata?

10 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

--> Incerc sa zambesc si sa` nu`i las pe dusmanii mei sa vada ca sunt trista (ca asa m`ar rani ei si mai mult!).

--> Incearca sa vezi partile frumoase ale vietii tale : Cum ar fi happy Prietenii adevarati, parintii tai care te iubesc, lucrurile pe care le ai (poate). big grin

----> Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

Apache
| Apache a răspuns:

Eu nu sunt un optimist ...sunt pesimist din fire.dar asta nu inseamna ca ma demoralizeaza orice prostie!
.pur si simplu incearca sa nu iti mai pese!

| AliceHappyGirl a răspuns:

Ma gandesc ca nu am decat o singura viata si ca nu se merita sa sufar pentru nimeni si nimic. Oricat de greu mi-ar fi, zambesc si incerc sa cred ca poate sunt doar niste incercari la care ma supune Doamne-Doamne. Si sunt convinsa ca dupa fiecare furtuna apare si soarele...

| DonCorleone a răspuns:

Pai eu intotdeauna incerc sa raman cu zambetul pe buze.
incerc sa uit si sa ma gandesc la ceva frumoss day dreaming

| Addiction a răspuns:

Bună.
Cred că mă ajută în perioadele acestea prietenii şi familia. Însă nu tot timpul pot să-ţi ia ei greutatea pe care o ai pe suflet. Uneori e bine să povesteşti ce te apasă unei persoane de încredere, şi să verşi cîteva lacrimi pentru a te uşura.
Pa, pa

| SmushyPapanasulcuDulceata a răspuns:

Este greau. Ca sa depasesti asa ceva, ai nevoie de cineva care sa te sustina, dar in primul rand sustine-te singura. Gandeste-te la cineva caruia ii merge mai prost ca tie, si ca totusi CHIAR DACA... iti merge mai bine. Pune-te in locul altora. Vorbeste cu persoane carora le pasa. happy
Hope I helped.

| AlQaeda a răspuns:

Ia-te dupa motto-ul : Keep Smiling! Life is beautiful! happy

| Lavii_3618 a răspuns:

Imi petrec timpul mai mult cu prietenii.ei ma fac sa depasesc anumite perioade mai putin frumoase din viata.

| mmiizzaas a răspuns:

Cu muzica buna. Daca asculti niste melodii care pica bine imediat te scot din starea nasoala :*Incearca smug Sper ca te'am ajutat.

| alexwwww a răspuns:

Ma gandesc la cel mai frumos moment din viata mea