| deyamiki a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa te lase sa iesi afara cu cine vrei cat vrei si unde vrei?

Răspuns Câştigător
| Chrris a răspuns:

Am citit intrebarea gresitlaughing Scuze. Poti sa.ti convingi parintii spunandu.le ca esti un adolescent matur si ca nu mai ai nevoie de "stergere la fund" ca sa zic asalaughing Trebuie sa te lase sa decizi ce e bine si ce nu e! Le spui ca esti destul de matur/a incat sa stii ca nu e prea bine sa stai foarte tarziu sau sa mergi in celalalt colt al orasului cu prietenii! Independenta castiga!laughingSper ca ti.am fost de ajutorhappy

8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Depinde de varsta. Uneori parintii au motivele lor sa accepte sau sa respinga anumite persoane din anturajul tau.Si nu-ti vor raul.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Frate,dacă părinții tăi te-ar lăsa să faci ce vrei ai ajunge departe...în nepăsare.Ascultă de ei când e nevoie(adică când îți recomandă să nu stai prea mult timp cu cineva care te influențează negativ) și contestează ceea ce spun când exagerează(când îți limitează prea mult timpul liber și drepturile).

| Gahbryella a răspuns:

Nu stiu ajut-o mai mult, fai pe plac si dupa zii..ai si tu libertatea ta dar bine nici prea multa avnd in vedere tot ce se intam-pla in zilele de aziwinking

| Chrris a răspuns:

Parerea mea e ca uneori parintii trebuie sa te lase sa fi si tu mai independent...sa te lase sa te gandesti la actiunile tale, adica sa te gandesti cat sa stai in oras ca doar nu stai pana la 4 dimineata! Eu as dori sa am parinti asa, sincer! Dar se pare ca unii parinti nu te lasa sa fii pe cont propriu din cauza golanilor care umbla pe strazi in zilele astea...

| Iulicaa a răspuns:

Salut!
Stabilesti cu parintii o ora anume la care esti in casa!
Le spui ca ai grija de tine si esti un adolescent responsabil.
Ar fi fost mai bine sa spui si varsta ta.