| Zambetdulce a întrebat:

Cum iti dai seama ca un baiat te iubeste?

Prietena mea cea mai buna place un baiat, dar inca nu a vorbit cu el. El se tot uita la ea in fiecare pauza cand se intalnesc prin scoala, iar de obicei se plimba pe unde se plimba si ea.

Intr'o zi a venit la ea si i-a cerut un pix, dar in rest se uita fix pe ea, iar daca se uita si ea la el isi intoarce privire, si deseori zambete.

O place oare? De ce nu vorbeste cu ea? Cu altele cum poate sa se bage in seama si cu ea nu?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns ♥

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul că acel băiat se uită la ea, caută să fie în preajma ei sau să o aibă în raza lui vizuală este un semn. Spui că îi şi zâmbeşte...eu zic că o place şi el dar este timid sau poate se teme de ceva, poate îi este ruşine, nu ştie cum să intre în vorbă cu ea, nu ştie dacă şi ei îi place de el...
Nu vorbeşte cu ea şi nu o bagă în seamă cum face cu alte fete pentru că o place.
Nu amesteca aici termenul de iubire pentru că e mult până acolo.
Eu zic să o încurajezi pe această prietenă a ta că până la urmă nu are nimic de pierdut şi să facă un mic pas.Să intre ea în vorbă cu el. Poate îl întreabă cât este ora, poate îi cere şi ea un pix... orice.Să îl salute şi ea când îl vede şi să zâmbească.

| Zambetdulce explică (pentru anonim_4396):

Vroiam sa scriu "place" dar ma gandeam la altceva si am scris "iubeste". laughing in fine. faza e ca ea este foarte timida, si el dupa cum pare. Unde se duce ea, apare si el. Sau de ex cand se uita fix la ea, si atunci cand ea se uita la el isi intoare privirea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zambetdulce):

Dar nu o să se joace de-a privitul mereu...trebuie să intre în vorbă cu el.

3 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Înainte de toate, este o diferenţă semnificativă între a iubi pe cineva şi a plăcea. Băiatul despre care povesteşti tu, nu pare să aibă nici unul din aceste două sentimente.Este vorba doar de o simplă atracţie fizică şi nimic mai mult, dar care nu este suficient de puternică.