| Misha09 a întrebat:

Cum îți dai seama daca esti o persoana hipersensibila sau alti oameni sunt insensibili cu tine?

1 răspuns:
| Jessica1235 a răspuns:

Dacă te simți rănit din absolut orice motiv înseamnă că ești hipersensibil (să zicem că cineva îți spune că nu-i place tricoul pe care îl porți fiindcă are o culoare urâtă sau că nu-ți stă bine cu el, dar să o spună în așa fel încât să nu dorească să te jignească, iar tu totuși să te simți jignit înseamnă că ești sensibil). Dar dacă observi că oameni care te-au rănit vorbesc urât sau jignesc și pe alți oameni înseamnă că ei sunt de vină fiind insensibili cu cei din jurul lor. Cunosc persoane care nu se simt bine dacă nu jignesc măcar câțiva oameni pe zi :/