| Roxaname a întrebat:

Buna TPU cum imi dau seama ca o persoana este hipersensibila cunosc o fata ca daca cineva face pe seama ei o simpla gluma si nu mai spun cand cineva o supara atunci nu mai vrea sa vorbeasca cu nimeni nici cu prietena ei cea mai buna credeti ca este hipersensibila va rog fara raspunsuri ironice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai cum sa iti dai seama de la inceput, asa ca ia-o usor cu oricine, si comporta-te civilizat.
Ai grija ca prin cuvintele tale sa nu ranesti, si asta o poti face cel mai bine punandu-te tu in locul acelei persoane. Asa vei vedea daca intrebarea pe care vrei sa o adresezi o va durea sau nu.

| Roxaname explică (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt genul sa vorbesc urat si sa ma iau la scandal fara motiv nici atunci cand imi dau alti motive nu fac asa ceva dar multe persoane mi-au spus ca sunt prea sensibila si de acea m-am gandit la asa ceva