| naviDIabLO a întrebat:

Cum iti ridici moralul cand e la pamant?

14 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Iti spui in sinea ta ca este ceva de moment, o perioada mai neplacuta si `te ridici` singur...si curand soarele va rasarii. Ce faci? orice posibil sa iesi din starea asta.Suna-ti prietenii sau ia-ti un concediu.by

| Cryssy a răspuns:

Pai eu am noroc cu iubitul meu si cateva prietene foarte bune. Altfel nu cred ca as reusi singura. Este importsnt sa ii al alaturi pe cei la care tin pentru a putea merge mai departe. Si atunci cand simt ca sunt la pamant ma gandesc ca trebuie sa fiu puternica pentru iubitul meu. Trebuie sa am mereu puterea sa merg mai departe.

| brunetteee a răspuns:

Pai daca nu bei, apucate laughing))... daca nu esti lesbi, mergi la bagabonti laughing))))))))

| fabiola a răspuns:

Te ridici, te scuturi si mergi mai departe! Dar nu uita ca intotdeauna sa ai incredere in tine!

| BuBuLyNa a răspuns:

Pune un prieten sau o prietena cu mult umor sa-ti spuna niste bancuri sigur vei incepe sa razi

| Andra_5221 a răspuns:

De cate ori vad visele ca se sfarsesc,
De atatea ori ma ambitionez sa reusesc,
Am drumul meu si asta nu se va schimba,
Se aude o voce... SPERANTA MOARE ULTIMA!love struck

Curaj...si fara lacrimi pentru ca lacrimile, furia si tristetea sunt doar pentru cei care s-au resemnathappy

| Adela_9686 a răspuns:

Te apleci si il iei...laughing

| obarbiebruneta a răspuns:

Canti o manea. sau te uiti la o comedie

| di@n@ a răspuns:

Intrebarea e valabila si pentru mine, cum? De baut, nu beau. si la curve? cum sa merg, ca lesbi nu sunt.

| Sadd a răspuns:

Bei ceva si mergi la curve.merge mereu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il ridici de la pamant, il rogi frumos sa stea in pcioare si te joc cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite noi am glumit aici dar, probabil pe tine chiar te arde problema, da filmul inapoi, vezi ce te-a determinat sa cazi in agonie, sa fii demoralizat, pe urma pas cu pas spune-ti : a fost o copilarie, n-are nimic, vreau sa fiu cel mai, vreau o prietena, vreau sa-mi cumpar... vreau, VREAU este = cu A FI = EXIST, de ce exist? ca sa ma bucur de tinerete de tot ce ma inconjoara cu bune si rele. Imi fac o prietena pentru ca am nevoie de ea, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa impartasesc golul care ma cuprinde.

| seco a răspuns:

Cand ai moralul la pamant, tot ce trebuie sa faci este sa incerci sa uiti de motivul cauzator, asta inseamna sa iti cauti o ocupatie, un joc, sa iesi in oras; deci sa faci ceva care sa iti alunge gandul respectiv. Optiunea cu bautul este relativ inocenta, bei si tot te gandesti la ceea ce ti-a cauzat supararea, depresia si iar bei si tot asa pana cedeaza corpul.In cazul in care nu reusesti sa-ti alungi depresia intr-un mod sau altul, astepti sa treaca ziua.Maine va fi iar ca la inceput, oricum zilele trec fara ca ele sa stie de depresii, etc.Si eu am avut depresii si sa stii ca am procedat la fel; am zis:Ok, ia hai sa nu ne mai gandim la ce a fost, daca nu are nici o rezolvare sau cale de intoarcere, hai sa mergem mai departe, sa vedem ce mai avem de facut pe viitor, etc., punct.

| misteryoo a răspuns:

Luand biblia in mana si citind un psalm a lui David, vei uita de toate, incearca si vei vedea efectul.SUCCES