| Bojthe a întrebat:

Cum mi-as putea petrece vara? ce as putea face in vacanta? Eu de obicei ma scol in jurul orei 12 mananc stau pe internet ma mai plimb dintr-o camera in alta poate ies pe afara si cam atat.Asa mi se duce ziua. Si mi se pare o prostie sa fac asta zilnic. Ce as putea face? Ies pe afara dar nu prea am prieteni si stau intr-un oras foarte mic. Ps. Trec in clasa a 9a. FUNDA

10 răspunsuri:
| Bojthe explică:

Am parul scurt si sa ma fac cu oja dureaza maxim 15 minute

| Elvina a răspuns:

Te inteleg perfect. La fel e si pentru mine, dar uneori mai ies cu fetele la o plimbare, la un suc, la un concert, la karaoke, mai plec intr-o excursie cu cei de la biserica, cant la chitara, am un prieten care organizeaza adesea petreceri la el acasa si merg acolo, stau pe facebook, incerc sa slabesc. Sper ca te-am ajutat!

| Bojthe explică (pentru Elvina):

Eu nu am nici un prieten cu excursiile. Concerte nu se prea organizeaza. La chitara nu cant

| Elvina a răspuns (pentru Bojthe):

Nasol... apuca-te sa faci ceva, trebuie sa ai tu un vis ascuns. Poate vrei sa canti mai bine, sa gatesti mai bine, sa slabesti, sa devii cunoscut pe net, sa scrii o carte, sa-ti gasesti fata visurilor tale. Cauta-ti un ideal sa-i zic asa de vacanta si tine-te de el. Si eu sunt intr-un oras mic si plictiseala se instaleaza zilnic, depinde de tine cum faci ca vacanta sa fie una de neuitat.

| Bojthe explică (pentru Elvina):

Sunt afona complet. Sunt fata. Cum as putea devenii cunoascuta pe net?

| Elvina a răspuns (pentru Bojthe):

Poti face videobloguri. Cauta pe youtube. Din punctul meu de vedere nu exista persoane afone. Doar ca nu sunt la fel de bine pregatite muzical ca altii care s-au nascut talentati. Si eu eram oarecum afona, dar am perseverat si pe partea instrumentala si pe cea vocala, iar acum cant foarte bine. Am facut oameni sa planga cu vocea mea, adica cu cantecul.

| Bojthe explică (pentru Elvina):

Crede-ma eu chiar nu al talent.

| Elvina a răspuns (pentru Bojthe):

Nu ti-ai descoperit talentul. Atat. Dar nu insemna ca nu ai talent. Eu m-am indragostit de cantatul la chitara dupa ce am vazut asta la fostul meu iubit. Cauta pana vei gasi ceva ce sa faci. Colectioneaza ceva, lasa-ti unghiile mari, parul lung, tunde-te, ai ce sa faci.

| Bojthe explică (pentru Elvina):

Sa imi las unghiile lungi si parul nu inseamna petrecere a vacantei cu un scop. Unghiile le lasi si gata asta nu necesita foarte mult timp dintr-o zi. iar de tuns te tunzi o data

| Elvina a răspuns (pentru Bojthe):

Dar faci si altceva intr-o zi decat ceea ce zici tu ca faci. Daca ai unghiile lungi te dai la cateva zile cu alta oja, iti faci diferite modele. Poti sa inveti sa-ti impletesti parul in diferite feluri. Cauta pe youtube.