| Parkmin a întrebat:

Cum pot afla ce numar m-a sunat (necunoscut) Trebuie sa fie vreo modalitate.De 3 ani ma suna cineva cu numar necunoscut, cand raspund nu se aude nimic,si niciodata nu inchide, pot sa il las, cat vreau la telefon.Va rog sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

3 ani de zile? Doamne trebuie sa fie ceva dement. Du-te la Orange si spune-le, poate pot afla ce numar te suna sau poti bloca apelurile cu numar necunoscut din setarile telefonului, asa am facut si eu.

| michelia a răspuns:

Nu poti, e un psihopat care vrea sa-ti auda vocea si sa te streseze.
Sint insa unele telefoane la care poti restrictiona apelurile ( daca se repeta prea des situatia asta) " doar pentru cei din agenda".

| RetardedRacoons a răspuns:

Seteaza-ti telefonul sa respinga apelurile cu numar ascuns, ii va da semnal de ocupat. Eu asa am scapat de fanele disperate care voiau sa faca sex cu mine, femeile astea nu mai stiu de dragoste, de sentimente.

| Epigonul a răspuns:

Dacă te-ai afla în altă țară decât România,probabil ai putea rezolva acestă problemă prin intermediul poliției, telefonul să-ți fie ascultat, apelurile să fie interceptate și astfel presupun că s-ar putea găsi făptașul, dar cum și tu te enumeri printre nefericiții platitori de taxe ai acestei splendide țări, probabil unica soluție rămâne de a-ți schimba numărul.

Răspuns utilizator avertizat
| RzVq a răspuns:

Auzi dar poate sa fie apel fals adica stiu ca unele telefoane au o porcarie cu apel fals si daca ti apsat o tasta suna cu necunoscut si nu zice nimic...
Poate nu e treaba asta adica incearca sa vorbesti cu un politist poate exista vreo modalitate de a scapa de acest individ...