| elenacat a întrebat:

Cum pot expune niste note mici fata de parinti si sa scap de pedeapsa chiar daca ei stiu ca nu am invatat si mi-au atras atentia deja? da, stiu ca nu sunt o.k. dar nu vreau complicati.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La complicatii si pedeapsa trebuia sa te gandesti inainte sa iei notele mici, ca acum este prea tarziu, si pedeapsa s-a agravat.
Sper ca de data asta parintii tai sa se tina de cuvant si sa-ti aplice o pedeapsa serioasa, ca sa nu-i mai ignori si sa-ti bati joc de rugamintea lor si promisiunea ta.

| AdioTPU a răspuns:

De pedeapsa se pare că nu prea poți scăpa, în schimb poți să demonstrezi prin fapte părinților tăi că nu mai repeți greșeală de a nu învața ci să te apuci serios de învățat că să le recâștigi încrederea.

| just4ubr2015 a răspuns:

Ai nevoie de o pedeapsa serioasa sa te inveti minte fara telefon fara tv fara bani fara iesiri afara si oleaca jumulita sa te inveti minte.