| alexandruth a întrebat:

Cum pot face bani din cititorii unui blog de-al meu? Sau se poate prin publicitate?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nu poti face bani din ''cititorii'' blogului tau, poti in schimb sa faci bani din publicitate, mai precis google adsense (printre altele). Ideea e simpla: daca ai un numar marisor de vizitatori zilnici (in general sa fie peste 5000 pe zi) ai sansa sa scoti un profit cat de cat din adsense iar daca numarul e si mai amre atunci poti sa ai surpriza placuta de a fi contactat de diverse firme care sa doreasca un banner (sau mai multe) contra-cost plasat pe blogul tau. Totusi, din modul in care ai formulat aceasta intrebare imi e oarecum clar faptul ca mai ai pana sa ajungi acolo. Totul tine insa si de continut. Daca ai talent, nu te lasa de scrishappy

| alexandruth explică (pentru TheAce):

Mersi omule! Am pana acum 50 de articole... Dar trebuie' sa imi deschid un domeniu, si ala ma costa. happy

| TheAce a răspuns (pentru alexandruth):

Nu-i un efort financiar mare si eu spun ca merita, deci go 4 it!

| alexandruth explică (pentru TheAce):

Stiu, costa ~ 150 de lei pe viata big grin

| TheAce a răspuns (pentru alexandruth):

Tocmaihappy