| AlleSss a întrebat:

Cum pot fi cea mai populara tipa din scoala? Adica sunt a doua la cheatia asta, dar as vrea sa fiu prima.Va rog! Dau fundita+punct ca vot nu pot sa dau.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Annd a răspuns:

Atunci e destul daca inveti,esti decenta, frumoasa, inteligenta. Crede-ma! happy

5 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Cine spune că există prima sau a doua? Există un top la panoul şcolii cumva? Problema cu această popularitate este lipsa de atenţie. Unii se cred populari, dar din spatele cortinei toţi îi urăsc datorită aroganţei şi impresiilor. De aceea, ţi-aş recomanda să nu vrei să fii ca ea, să nu îţi doreşti popularitate căci de cele mai multe ori se ajunge prea departe. Mai bine fii "pe locul 2" şi mulţumeşte-te cu ce ai căci există multe persoane de treabă care nu se afirmă sau chiar anonime pentru că le cunosc doar colegii.

| Annd a răspuns:

Deci hai sa-ti dau un sfat.
Nu incerca sa fi cea mai populara,pentru ca lumea o sa capete pentru tine invidie,ura o sa te barfeasca,o sa arate cu degetul(asta mai mult fetele). Baietii ar putea crede ca esti,,usoara,,.
Noi ne ducem la scoala ca sa invatam,nu sa fim populari. Daca vrei sa fi cu adevarat o tipa inteligenta,stai in banca ta, invata, raspunde cand trebuie (adica nu fa comentarii aiurea cu lumea) ai prietene cuminti si nu flirta cu toti baietii.
Asta da. Sper sa-ti placa sfatul meu, nu sa zici,, Ce stie asta,, happyO zi buna!

| AlleSss explică (pentru Annd):

Da` eu invat.Din clasa 1 am iesit prima pe clasa.Deci nu e chestia de invatat.Chestia e ca avem o diriginta mai decenta si nu putem sa ne imbracam decat in uniforma.Si vinerea toata scoala se imbraca cum vrea numai clasa noastra nu.

| Annd a răspuns (pentru AlleSss):

Atunci e destul daca inveti,esti decenta, frumoasa, inteligenta. Crede-ma! happy

| FunkPunk a răspuns:

Deci...ai putea sa te imprietenesti cu cea mai populara si sa mergi cu ea si sa te imprietenesti cu prietenii celei mai populare fete din scoala sau ai putea sa te bagi in seama cu mai multi

| Georgi2011 a răspuns:

Sa ai mult tupeu sa fii ceva mai rea decat restul i sa te faci respectata ca altfel nu ai sansa! Si sa stai si cu cei mai populari ca sa te integrezi in gasca lor!